Lindy Bout XI


Lindy Bout III Results

Finalists are listed in no particular order.

Title Jack & Jill Champions

Amy Weber (Seattle) & Randy Pante (Toronto)

finalists
Britt Bonshor (Langley) & Dave Hall (Saskatoon) 
Chelsea Lefaivre (Ottawa) & Eric Massey (Calgary) 
Julia Schumacher (Calgary) & Ed Mancebo (Seattle) 
Ashley Court & Zac Sluys (Chilliwack)

Everlast Jack & Jill Champions

Darla Weideman (Seattle) & Eric Shaw (Vancouver)

finalists
Gabriella Cook (Seattle) & Léo Newman (Vancouver) 
Claudia Nobauer (Vancouver) & Robert Hein (Calgary) 
Edina Hechanova (Vancouver) & Steven Stevenson (Seattle) 
Sarah Hughes (Vancouver) & Walker Banerd (Vancouver)

Interregional Champions

Eileen Jones (Vancovuer) & Michael Darigol (Seattle)

finalists
Leah Wilcox (Calgary) & Eric Shaw (Vancouver) 
Edina Hechanova (Vancouver) & Jon Chen (Seattle) 
Claudia Nobauer (Vancouver) & Matthew Isenor (Victoria) 
Brittany Johnson (Seattle) & Robert Hein (Calgary)

Welterweight Champions

Steven Stevenson & Brittany Johnson (Seattle)

finalists
Jon Chen & Amy Weber (Seattle) 
Walker Banerd & Eileen Jones (Vancouver) 
Michael Darigol & Claudia Nobauer (Seattle & Vancouver) 
Robert Hein & Leah Wilcox (Calgary)

Featherweight Champions

Michael Darigol & Brittany Johnson (Seattle)

finalists
Robert Hein & Meghan Gilmore (Calgary) 
Kyle Murray & Eileen Jones (Victoria & Vancouver) 
Léo Newman & Darla Weideman (Vancouver & Seattle) 
Bobby Bonsey & Lauren Kayda (Seattle)

Flyweight Champions

Steven Stevenson & Claudia Nobauer (Seattle & Vancouver)

finalists
Eric Shaw & Edina Hechanova (Vancouver) 
Walker Banerd & Brittany Johnson (Vancouver & Seattle) 
Léo Newman & Darla Weideman (Vancouver & Seattle) 
Michael Darigol & Rachel Smith (Seattle)

Short & Sweet Champions

Robert Hein & Jo Pesta (Calgary)

Team Champions

Fat Bottom Girls (Vancouver)

Partner Blues Champions

Léo Newman & Gabriella Cook (Vancouver & Seattle)

finalists
Birkley Wisniewski & Eileen Jones (Edmonton & Vancouver) 
Edina Hechanova & Jon Chen (Vancouver & Seattle) 
Darla Weideman & Michael Darigol (Seattle) 
Steven Stevenson & Claudia Nobauer (Seattle & Vancouver)

Solo Jazz Champions

(tie) Bobby Bonsey & Eileen Jones (Seattle & Vancouver)

finalists
Claudia Nobauer (Vancouver) 
Gabriella Cook (Seattle) 
Randy Pante (Vancouver)